مدیریت کاغذ:
تعداد برگه های کاغذی که در پرینتر شما جا می گیرد می بایست بیش ازمصرف هـر روز تان باشد—حالت ایده آل این است که ظرفیت کاغذ پرینتر زیاد بیشتر از مصرف روزانه شما باشد تا تعداد دفعات قرار دادن کاغذ در پرینتر به حداقل کاهش یابد. پرینتر شخصی در یک محفظه، 100-150 صفحه ظرفیت دارد. گاهی از مدل های پرینترها محفظه ای مجزا برای قرار دادن کاغذ ویژه عکـس دارند که دفعات نیاز به عوض کردن کاغذ را کم می نماید . پرینتر تجاری می تواند حداقل 250 برگ کاغذ را در جای دهد اما مـدل های گرانقیمت تر عموما در حالت استاندارد یا ارتقاء داده شده می توانند 500 تا 1000 برگه کاغذ را در خود جای دهند. دفاتر تجاری شلوغتر نیاز به پرینتری دارند که بتواند از چند محفظه کاغذ پشتیبانی نماید .

خرید کارتریج hp


خرید کارتریج,فروش کارتریج,خرید کارتریج hp


قابلیت پرینت دو طرفه:
پرینت گرفتن در دو سوی کاغذ یا پرینت دوسویه می تواند مصرف کاغذ شما را به نصف کاهش دهد علاوه بـر آن جان چند درخت را نجات دهد. گاهی از پرینترها قابلیت پرینت دوسویه را به صورت غیر اتوماتیک ارائه می دهند. این پرینترها دستوراتی را ارائه می دهند که چگونه جهت پرینت گرفتن سوی دیگر، کاغذ را چرخانده و دوباره در پرینتر قرار دهید. این روش خوبتر از هیچ است اما اگر می خواهید دائما پرینت های دو طرفه بگیرید عذاب آور خواهد بود.

خصوصیات ی مفید دیگر
داشتن نمایشگر:
تعداد بسیاری از پرینترهای شخصی و برخی از پرینترهای تجاری نمایشگرهای کوچکی دارند که در انتخاب مورد های منو و رابطه برقرار کردن با پرینتر به شما یاری خواهند کرد. در حالیکه نمایشگرهای معمولی احتمـا لا حاوی یا دو خط پیام های مبتنی بر کاراکتر هستند ، پرینترهای مدل بالا و پرینترهایی که برای پرینت عکس زیبا طراحی شده اند ابه احتمال زیاد لا یک LCD تمام رنگی ممکن است با قابلیت لمسی می باشند . در کل داشتن هر نوع نمایشگری به نداشتنش ارجح است بهتر از داشتن چراغ های چشـم کزن راهنما است.

شکاف های کارت های مدیا پورت های USB/PictBridge (کارتخوان):
چنانچه می خواهید با پرینتر جوهر افشان خود عکـس پرینت بگیرید، مد های شکاف های کارت های مدیا (رم خور) یا پورت PictBridge کار شما را آسان تر خواهند کرد. اما اگر این پورت ها را بر روی رایانه دارید، نیازی به داشتن این پورت ها بر روی پرینتر ندارید. پورت USB (که بعضی وقتها با یک پورت PictBridge ترکیب شده است) به شما امکان می دهد که مستقیما از یک درایو مهم پرینت بگیرید، اما از نظر امنیتی ممکن مشکلزا باشد.

چطور پرینتر بعدی را هوشمندانه خریداری بکنید :
شما از بودجه ای که برای خرید پرینتر در نظر گرفته اید خـبر دارید. از کافی بودن این بودجه اطمینان حاصل بکنید یا با خواندن آنچه که در ادامه گفته خواهد شد و فهمیدن اینکه در رنج قیمت های مختلف انتظار چه چیزی را بایستی داشته باشید ببینید که می توانید کمتر هزینه بکنید یا خیر.

40-80 دلار، توقعات خود را مهار بکنید :
در این محدوده قیمتی می توانید یک پرینتر جوهر افشان تک کاره (فقط پرینت) خریداری بکنید . اما این پرینتر، پرینتری نماید خواهد بود، با حداقل امکانات(بدون کنترل پنل و با مدیریت ضعیف کاغذ). جوهرها ابه احتمال زیاد لا گرانقیمت خواهند بود تا قیمت پایین پرینتر را جبران نماید . مراقب کارتریج های سه رنگی که رنگ های آبی، قرمز زرد را در یک پکیج قرار داده اند در وقت به اتمام رسیدن یکی از این سه رنگ مجبورید هر سه را جایگزین بکنید ، باشید.

80-100 دلار، امکانات پایه:
می توانید یک پرینتر جوهرافشان تک کاره یا پرینتر جوهرافشان چندکاره ارزان قیمت با امکانات پایه بخرید، یا یک پرینتر لیزری تک رنگ با امکانات اولیه. این پرینترها که جهت کاربر طراحی شده اند، سرعت مدیریت کاغذ نسبتا کمی را ارائه می کنند ولی شاید کنترل پنل نسبتا بهتر ی داشته باشند. ولی جوهر یا پودر جوهرشان ابه احتمال زیاد لا گرانقیمت خواهد بود. مد های محدودی ابه احتمال زیاد لا کارتریج های جوهر جداگانه جهت هر رنگ خواهند داشت یا امکان گزینش جوهر با عملکرد بالا، اما همچنان باید مراقب پرینترهایی که از کارتریج های سه رنگ استفاده می کنند باشید.

150 دلار، پرینترهای قابل قبول:
در این رده شروع به دیدن مدل های بیشتری با قابلیت پرینت دو طرفه اتوماتیک گزینش های خوب جوهر خواهید کرد. پرینترهای لیزری تک رنگ در این قیمت همچنان با امکانات اولیه پایه باقی خواهند ماند، اما از ورژن های ارزان تر بهتر خواهند بود.پرینترها در این حدود قیمت می بایست سرعت قابل قبولی داشته باشند. این پرینترها وای-فای دارند.

250 دلار، پرینترهای جوهر افشان پرینترهای لیزری تک رنگ در میزان متوسط :
در این قیمت سرعت پرینت و مدیریت کاغذ خیلی بهتری را مشاهده خواهید کرد، همچنین امکانات شبکه بیشتر کنترل پنل های بهتر. خصوصیات ی جذاب پرینترهای این رده می توانند حاوی نمایشگرهای رنگی و لمسی امکان پرینت بر روی کاغذهای با عرض بیشتر باشند.یک پرینتر لیزری تک رنگ در این حدود قیمت می تواند محفظه کاغذی با ظرفیت 250 برگ کاغذ داشته باشد که آن را برای استفاده گروهی مناسب می نماید ، هر چند که احتمال دارد سرعت پرینتش نماید باشد.

400 دلار، با کیفیت ترین پرینترهای جوهرافشان پرینترهای لیزری رنگی با امکانات پایه:
از سطح بالای توامندی ها و امکانات پرینتر های این سطح قیمت لذت خواهید برد، از عبارت امکانات شبکه، ال سی دی رنگی بزرگ ابداعاتی مانند قابلیت اتصال به اینترنت. سرعت و کیفیت پرینت به شکلی پایدار خوب خواهد بود نرخ جوهر بایستی در کمترین میزان ممکن باشد. در مورد مد های لیزری می توان پرینتر لیزری تک رنگ سریع با قابلیت اتصال به شبکه یا پرینتر رنگی با امکانات پایه را در این حدود قیمت خریداری کرد. اما قیمت تونرهای جوهر احتمـا لا بالا خواهد بود.

500 دلار، پرینترهای رنگی لیزری با امکانات پایه پرینترهای لیزری تک رنگ بهتر:
با رسیدن به حدود قیمت 500 دلار پرینترهای لیزری اصلاح زیاد ی پیدا خواهند کرد. سرعت کیفیت رنگ همچنان محدود خواهد بود اما پرینتری با ظرفیت محفظه کاغذ حداقل 250 برگ، قابلیت اتصال به شبکه سرعت خوب خواهید داشت، قیمت تونرهای ابه احتمال زیاد لا همچنان خیلی خواهد بود.

700-800 دلار، بهتریـن حدود قیمت برای پرینترهای لیزری:
مدل های پرینتر در این رنج قیمت برای کارگروه ها طراحی شده اند، با سرعت مدیریت کاغذی که متناسب با نیاز این گروه ها است. می توانید به معین اتی مانند میزان رم نصب شده و حداکثر میزان رم قابل نصب (جهت اینکه ببینید پرینتر چه تعداد کار همزمان می تواند انجام دهد)، محفظه های کاغذ استاندارد و انتخاب ی(تا ببنید پرینتر چه میزان قابلیت ارتقاء جهت پوشش دادن نیازهایتان دارد) ظرفیت چاپ ماهیانه (تا ایده ای از دوام پرینتر داشته باشید) تذکر بکنید . قیمت تونرهای جوهر می بایست ارزان یا منطقی باشد و احتمـا لا با امکان انتخاب جوهرهای با کیفیت.

1000 دلار یا بیشتر، بهتریـن پرینترهای موجود:
اگر بتوانید چنین مبلغی را جهت یک پرینتر پرداخت بکنید ، بایستی انتظار داشته باشید(و حق شماست) که بهتریـن پرینتر را در اختیار بگیرید، از عبارت کارایی سریع، کیفیت پرینت بالا تعداد خیلی ی از امکانات استاندارد تکمیلی. تونرهای جوهر با توجه به داشتن کارتریج های دارای ظرفیت بالاتر می توانند زیاد ارزانقیمت باشند. تا زمانی که تجارتی با نیاز به پرینت گرفتن در اندازه زیاد نیستید نیازی به خرید چنین پرینتری در این سطح نخواهید داشت.

نرخ های جوهر تونر، حساب کتاب هزینه های پرینت:
با خرید هیچ پرینتری، نرخ ای که جهت پرینت کردن پرداخت می بکنید به انتها نخواهد رسید، شما در عین حال می بایست نرخ های مستمر تامین جوهر تونر جهت پرینتر را در نظر داشته باشید. به ویژه تعداد بسیاری از پرینترهای جوهرافشان هستند که نرخ تعویض کارتریجشان سریع می تواند از هزینه اولیه خرید پرینتر سبقت بگیرد. ما در ارزیابی های نرخ ها را اینگونه محاسبه می کنیم.