مقایسه عایق ها

شنبه 22 اسفند 1394 01:40 ق.ظعایق الاستومریک

مقایسه عایق ها
وقتی که که خانه را عایق می بکنید می توانید عایق های مختلف ی را گزینش بکنید برای گزینش مناسب ترین عایق موارد زیر را در نظر بگیرید :
– معین کردن جاییکه می خواهید یا نیاز دارید عایق نصب یا اضافه بکنید
– مناسب ترین فاکتور-R برای ناحیه هایی که می خواهید عایق کنید
نصب عایق
بیشینه ترین عملکرد گرما ی عایق یا فاکتور-R عایق به شدت به شیوه نصب صحیح عایق بستگی دارد. خانه داران می توانند گاهی از عایق ها را نصب کنند. (جهت نمونه عایق پتویی و مصالحی که در محل ریخته می شود) انواع دیگر نیاز به نصاب پیشرفته دارد.
وقتی که که یک نصاب معتبر را استخدامی می بکنید :
– از چندین پیمانکار تخمینی از قیمت فاکتور-R مورد نیاز تهیه بکنید و چنانچه مبلغ فاکتور-R مد نظر شما با فاکتور-R دو وامیزانی خیلی مفرق باشدتعجب نکنید!.
– از سازنده ها در مورد خدمات آب-بندی قیمت های آن نیز سوال بکنید چون بهترین کار قبل از نصب عایق آب-بندی کردن زیر سطح عایق است.
به منظور بررسی نصب عایق پتویی , شما می توانید ضخامت تخته ها را اندازه گیری بکنید و انفصالات بین آنها را چک بکنید همین طور فاصله بین تخته ها و فرم ها را اندازه گیری بکنید . علاوه بر این نقد بکنید تا عایق ها به بهتر ی در اجزا مختلف ساختمان بهتر فیت شده باشند که اگر اینگونه نباشد باعث تخریب عملکرد عایق می شود, برای مثال دور تقسیم های سیم کشی داخل ساختمان. جهت بررسی عایق های پاششی یا دمیدنی عمق عایق کار شده را اندازه گیری بکنید و پوشش شکاف ها را تحلیل بکنید .
چنانچه خواستید خودتان عایق را نصب بکنید , دستور العمل های کارخانه را دنبال بکنید و اقدامات ایمنی و احتیاط های ضروری را مبذول فرمایید. همچنین می توانید روش های نصب عایق را نیز در وب سایت دنبال بکنید .
گروه تجاری پشم سنگ توصیه می نماید جهت عایقکاری یک کارشناس را استخدامی کنید ولی در صورتی که در منطقه شما نصاب پیشرفته وجود ندارد می توانید راهنمای نصب عایق را از کارخانه تهیه بکنید .
پتویی (بلانکت) : عایق تخته ای رولی
عایق پتویی (رایج ترین عایق و زیاد ترین عایق در بازار) به شکل تخته ای و رولی است. که حاوی الیاف منعطف می شود برای مثال پشم شیشه. شما می تواند همین طور الیاف معدنی (پشم سنگ و سرباره) , الیاف پلاستیکی , الیاف کتانی , پشم حیوانی را به شکل تخته ای رولی داشته باشید.
عایق های تخته ای و رولی به شکل وسیع ای در اندازه های استاندارد فاصله گلمیخ دیوار ها , زیر شیروانی ها و بست های کف مصرف شده است. رول های بلند می تواند به شکل دستی برش دادن شده در فضا های نصب و فیت گردد. عایق های پتویی به شکل مسلح با توری گالوانیزه کاغذ کرافت بدون آن موجود است که این لایه باعث پیشگیری از نفوذ بخار به عایق می شود. همین طور عایق های طرف محافظ آتش سخت هم موجود است که می تواند در مصارف عایق دیوار های زیر زمین مورد استفاده قرار گیرد. این لایه همچنین می تواند کار نصب عایق را سرعت بخشد این در حالی است که عایق های ساده و غیر مسلح برای مصارف اضافه کردن عایق روی عایق موجود مناسب تر است.
پشم شیشه پتویی استاندارد, دارای پایداری گرما ی یا فاکتور-R بین R-2.9 R-3.8 در هر اینچ از ضخامتش است .پشم شیشه پتویی با عملکرد بالا (دانسیته-مبوسیله و دانسیته-بالا) فاکتور-R بین R-3.7 و R-4.3 در هر اینچ از ضخامتش است .
جدول زیر را برای داشتن دید کلی از این خصوصیات ببنید:
عایق بلاک های سیمانی
بلاک های عایق سیمانی
بلاک های سیمانی جهت تهیه فونداسیون و دیوارها سازه استفاده می شوند راه های مختلف ی برای عایق آنها وجود دارد. اگر هسته ها به دلایلی با بتن فولاد پر نشود می تواند عایق شود باعث افزایش فاکتور-R دیوار های شود. مطالعات میدانی و شبیه سازی های رایانه ی نشان داده اند هرچند , هسته با هر نوع عایقی که پر شود صرفه جویی انرژی کمی به ارمغان می آورد زیرا گرما به راحتی از پارت های جامد موجود دیوار از قبیل بلاک ها ملات ها عبور می نماید .
و راه کار خوب نصب عایق روی سطح بلاک ها دیوار های فونداسیون داخلی خارجی است. اضافه کردن عایق به دیوار های خارجی ویژگی جرم گرما ی مناسب در فضاهای تهویه مطوبع فراهم می نماید که می تواند دمای داخلی را تنظیم نماید .
برخی کارخانه ها از ترکیب پلی استایرن داخل بلاک های سیمانی مصرف می کنند و چنین ترکیبات سطحی که برای دیوار فاکتور-R حدود R-1 در اینچ فراهم می نماید . برخی شرکت های دیگر هم بلاک های را با فوم های سخت ترکیب کرده اند به فاکتور-R حدود R-2 دست یافته اند.
تخته های فومی یا فوم های سخت
تخته های فومی (پانل های عایق سخت) می تواند برای عایق اکثر محل های خانه شما مصرف شود از سقف گرفته تا فونداسیون خانه پایداری گرما ی بهتر ی فراهم می کنند جریان گرما ی داخل اجزاء سازه را می کاهد. رایج ترین نوع مصالح که برای تولید فوم های سخت مصرف می شود حاوی , پلی ایزوسیونورات (پلی ایزو), پلی استایرن پلی یورتان می شود.
بتن مسلح شده با عایق (ICFs)
بتن مسلح عایق (ICFs) اصولا به عنوان بخشی از تهیه دیوار های استفاده می شوند. این سیستم باعث ارتقا پایداری گرما ی دیوار با فاکتور-R حدود R-20 می شود و خانه هایی که با مصرف از این سیـستم ساخته می شوند مانند خانه های کاهگل قدیمی به نظر می رسند.
سیستم های ICF حاوی تخته های فومی است که به شکل داخلی به نیز متصل شده اند مثل بلاک های تو خالی . تخته های فومی بوسیله کابل های پلاستیکی به بسته می شوند. و در بین آن از میلگرد ها برای تقویت بتن ها استفاده کرد .
فضاهای خالی داخل این سیستم ها می تواند محل مناسبی جهت بیشتر شدن حشرات باشد جهت پیشگیری از بیشتر شدن این حشرات برخی از کمپانی ها بلاک های را به حشره کش آغشته می کنند.
عایق پشم خام عایق های دمیدنی
عایق پشم خام حاوی الیاف پراکنده , فوم , یا دیگر مصالح است. این ذرات می توانند هر فضای ی را بدون تغییر شکل دادن تخریب آن محل پُر نماید این قابلیت این عایق ها سبب شده برای مصارف مقاوم سازی مکان هایی که دسترس و نگرانی ی به آن مساله است این عایق کاندید باشد.
رایج ترین نوع مصالح که جهت پشم خام مصرف می شود حاوی , سلولز , پشم شیشه , پشم معدنی (پشم سنگ و پشم سرباره) باشد. تمام این مواد با استفاده از مصالح بازیافتی تولید می شوند. سلولوز کلا با استفاده از روزنامه های بازیافتی تولید می شود. بیشتر پشم شیشه ها حاوی ۲۰% تا ۳۰% شیشه های بازیافتی است . پشم سرباره اکثرا ً از ۷۵% مواد پسا صنعتی بازیافتی تولید می شود. جدول زیر این سه نوع را با هم مقایسه می نماید :
معین اتی که عایق پشم خام فراهم می نماید
برخی انواع غیر رایج مصالح عایق پشم خام حاوی خزده های پلی استایرن و ورمیکولیت و پرلیت می شود. عایق پشم خام می تواند برای عایق کردن محافظ بسته از قبیل دیوار ها یا محافظ غیر بسته مثل زیر شیر وانی مورد مصرف قرار گیرد. سلولز , پشم شیشه و پشم سنگ ً توسط نصاب و دستگاه ویِژگزینشه در محل دمیده می شود در حالیکه پلی استایرن وورمیکولیت و پرلیت ً ریخته می شوند.
سیستم های عایق انعکاسی و موانع تابشی
بر خلاف سیـستم های رایج موجود که ً پایداری گرما ی و برخی مواقع جریان همرفتی را کنترل می کنند موانع تابشی عایق های انعکاسی گرما را از محل دور می کنند. موانع تابشی در خانه های نصب می شود (اکثرا ً پشت بام) معمولا برای كم شدن گرمای تابستان و كم شدن تعرفه های سیستم های خنک کننده. عایق های انعکاسی اکثرا ً حاوی فویل های آلمینیومی است که در زیر آن از انواع عایق های مثل پلی یورتان , کاغذ کرافت , فیلم زیبا پلاستیک , کارتن به عنوان مصالح عایق استفاده می شود.
انرژی تابشی در خط مستقیم سیر می نماید تمام اجسام جامد می توانند انرژی آنرا جذب کنند وقتی که خورشید پشت بام را گرم می نماید و باعث انقال انرژی تابشی به خانه می شود. با نصب سیسـتم های عایق انعکاسی می تواند از گرم شدن بی رویه پیشگیری کرده و حدود ۵% به ۱۰% نرخ های سیستم های خنک کننده را کم می نماید .
عایق تخته ای فیبر سخت
فیبر سخت یا تخته های عایق فیبری حاوی پشم سنگ یا پشم شیشه بشکل وسیع ی برای عایق داکت های هوا استفاده می شود. همچنین وقتی که نیاز به عایق با تحمل بالای گرما ی وجود دارد استفاده می شود. این محصولات دربازه با ضخامت ۱ تا ۲٫۵ اینچ آمده یک فاکتور-R حدود R-4 در هر اینچ فراهم می نماید .
نصب این عایق های اکثرا ً قبلاً انجام شده و راه های هوای پیش عایق شده در بازار موجود است. در سطح خارجی داکت ها این عایق ها بوسیله میخ پرچ ها نصب شده می شود.
عایق فوم پاششی و فوم تزریقی
فوم مایع عایق می تواند اسپری, تزریق یا در حل ریخته شود. در برخی موارد فاکتور-R بدست آمده از این عایق دومساوی عایق هایی سنتی است می تواند تمام حفره های کوچک را پر نماید و یک سد هوای مناسب ایجاد نماید .
انواع فوم عایق مایع
امروزه , اکثر مصالح فومی با استفاده از علت فوم کننده بدون مصرف از فلئورسنس ها یا هیدروکلروفلئورسنس ها که که جهت لایه اوزون ضرردار می باشند تولید می شند.
مصالح عایق فومی موجود :
– سیمانی
– فنولیک
– پلی ایزوسیونورات (پلی ایزو)
– پلی یورتان
گاهی انواع کمتر رایج حاوی فوم آیسینن ( Icynene) فوم تریپلیمر (Tripolymer) هستند . آیسینن فوم می تواند اسپری یا تزریق شود که باعث تنوع آن می وشد. همچنین پایداری مناسب جهت نفوذ هوا و آب باشد. فوم تریپلیمر (فوم محلول در آب) داخل محافظ دیوارها تزریق می شود . پایداری بسیار زیاد مناسب در مساوی آتش و نفوذ هواست.
پانل های عایق سازه
پانل های عایق سازه (SIPs) اجزای از پیش ساخته عایق شده برای تهیه دیوار ها , سقف ها , کف ها ی ساختمان است. این سازه ها نسبت به اکثر نمونه های دیگر یک عایق یکنواخت و بهتری را فراهم می نماید وقتی که به شکل صحیح نصب شود حدود ۱۲% تا ۱۴% صرفه جویی انرژی را برای ساختمان به ارمغان می آورد آسایش گرما ی مناسب و آسان تری را فراهم می آورد.
SIP ها علاوه بر فاکتور-R بالا , نسبت قدرت-به-وزن بالایی دارد SIPs ً حاوی عایق با ضخامت ۴ تا ۸ اینچ در بین ساندویچ پنل ها هستند و برای مصارف دیوار های داخلی خارجی بسته به نیاز مصرف کننده مصرف می شوند.
SIP ها در شکل و اندازه های مختلف تولید می شوند. برخی کمپانی ها پانل هایی به بزرگی ۸*۲۴ پا تولید می کنند که برای نصب نیاز به جرثقیل دارد.
کیفیت SIP ها جهت طول عمر و عملکرد محصول بسیار زیاد با اهمیت است. پانل های باید به شکل صحیح چسب آغشته شده و پرس شوند تا از ورق ورق نشوند. پانل ها همین طور می بایست دارای سطوح نرم و گوشه های نرم جهت ایجاد شکاف در بین دیوار ها باشند و قبل از خرید SIP ها با کارخانه سازنده در مورد کیفیت و سیـستم کنترل کیفیت حرف بکنید . SIP ها اکثرا ٌ ً با مصالح عایق مفرق از قبیل پلی استایرن , پلی ایزو سیونورات و پشم سنگ ساخته می شوند.


روکش درب ضد سرقت

پنجشنبه 20 اسفند 1394 02:20 ب.ظقیمت درب های ضد سرقتتنوع رنگی متریال در روکش های درب ضد سرقت زیاد زیاد شده است بصورتی که حتی سازندگان در گاهی از مواقع قابلیت تشخیص انواع جدید روکش درب ضد سرقت را ندارند. اما در ابتدا باید اشاره بشود که خیلی از انواع روکش درب ضد سرقت از کشور های اروپایی بخصوص کشور همسایه ترکیه وارد می شود. اما بسیاری از فرآیند های تولید درب ضد سرقت هم توسط مهندسین ترکیه در ایران راه اندازی شده است. روکش های نو که مورد مصرف می شود روکش های گردو آمریکایی بلوط آمریکایی است . استفاده از این نوع روکش ها این است که طرح و نقش چوب گردو بلوط بسیار زیاد زیبا است و در برخی از مواقع بخصوص جهت چوب گردو نیازی به استفاده از رنگ های متنوع با شاپان ناست با مصرف از یک خود رنگ آسان طرح نقش قشنگ یی روکش درب ضد سرقت ایجاد می شود. اما استفاده از روکش های وارداتی اروپایی و کانادایی و آمریکایی باعث می شود که تعرفه ی نهایی در ضد سرقت بیشتر از معمول تمام شود ولی در کنار این عمر زیبا یی خاصی را جهت در ضد سرقت به ارمغان می آورد. بلوط هم به تغییرات آوندی در ساختار ریز خود بزرگ بودن آوندهای چوب انتها و چوب انتها خود نقوش زنده ای را ایجاد می نماید اما به جز رنگ های رنگ می توان از رنگ های پلی استری رنگی نیز برای رنگ آمیزی این نوع روکش درب ضد سرقت استفاده کرد. در کنار این نوع روکش وجود دارد که بسیار زیاد زیاد در ایران مورد استقبال است و استفاده از روکش ملچ است که نقش زیبا و زنده ای را بوجود می آورد. ا از روکش های hpl و روکش های ملامینه نیز برای روکش درب ضد سرقت مصرف می شود که بسیار زیاد مورد استقبال قرار گرفته است. طرح های پاییز و بهار زمستان بر روی درب ضد سرقت می تواند علامت زندگی باشد که بسیار زیاد زیبا دل فریب است . نوع دیگر روکش درب ضد سرقت روکش راش است که ممکن است بتوان گفت بیشتر اندازه استفاده را در بین روکش ها دارد دلیل آن قیمت مناسب طرح های مناسب این نوع روکش است . بر روی روکش های راش رنگ های متنوع گردویی سیر روشن و ماهاگونی غیره بوجود می آید که زیاد زیبا است و استقبال بهتر ی از طرف خریداران شده است.

درب ضد سرقت دولنگه

همان گونه که معین است درب ضد سرقت دولنگه از درب های تک لنگه از امنیت کمتری برخوردار است. به دلیل پهنای بالای درب ضد سرقت دولنگه میزان پایداری درب نسبت به درب های تک لنگه پایین تر است. در کنار این مورد رگلاژ درب ضد سرقت دولنگه در کارخانه و در محل پروژه نصب آن خیلی سخت است به دلیل اینکه طرف درب بر روی لنگه درب میشیند و همین دلیل باعث كم شدن پایداری می شود. در درب ضد سرقت دولنگه بهتر است از پاشنه سنگی جهت درب استفاده شود که هیچگونه ورودی از زیر درب انجام نشود. نوع رویه جهت درب ضد سرقت دولنگه شبیه درب های تک لنگه است با این تفاومت که به دلیل قرینه بودن این نوع درب ها در عرض های کمتر از ۱۸۰ سعی می شود که لنگه درب بازشو کمی بزرگتر از لنگه درب ثابت باشد. در درب ضد سرقت دولنگه چنانچه نمای درب برجسته باشد پشت درب از نمای CNC آسان مصرف می شود. در پشت لنگه ثابت از قفل های ویِژگزینشه در بالای درب جهت پایداری خوبتر لنگه ثابت استفاده می شود که ایستایی درب ضد سرقت دولنگه افزایش پیدا نماید . در کنار این مورد بارگیری این نوع درب در کارخانه و انبار کارخانه حرکت درب در طول خط تولید سخت تر از درب های معمولی است . مصرف از لولاهای ترکیه ای باید بیشتر از میزان معمول درب های تک لنگه انجام شود و معمولا می توان گفت اقطعا ل افتادگی درب در طی زمان و خارج شدن از رگلاژ بیشتر از درب های معمولی است . اما نوع روکش این نوع درب ها هم شبیه بقیه درب های دو لنگه است ولی بهتر از روکش چوبی با رنگ پلی استر مصرف شود و این به این دلیل است که با هر گونه زخم و خش بر روی روکش چوب می توان با مصرف ار بتونه هم رنگ روکش چوب را اصلاح کرد و رنگ دوباره به روکش چوب داد.

آتار درب سلماس

مجموعه درسام نمایندگی فروش درب های ضد سرقت آتار درب در تهران است . علاوه بر این نوع درب های ، درب های داخلی آتار درب سلماس هم جهت ارائه به مشتریان موجود است . کارخانه آتار درب سلماس در حدود ۲ دهه تجربه در زمینه تولید درب های ضد سرقت درب های HDF و درب های MDF درب های ضد حریق است . آتار درب سلماس یکی از قطب های تولید درب در ایران و خاورمیانه است و این کمپانی پروژه های بسیاری را در کشورهای همسایه بخصوص حوزه خلیج فارس به اتمام رسانده است. مدیریت کارخانه بوسیله متخصصین امر با بالاترین سطح تحصیلات مدیریت می شود. اکثر افرادی که در چارت سازمانی کارخانه آتار درب مشغول به کار می باشند از افراد بومی منظقه سلماس است . محل کارخانه در شهرک صنعتی سلماس است نزدیکی کارخانه به ترکیه فرصت بهتر ی را به این مجموعه داده است که اکثر یرآق را از کشور ترکیه بخصوص رویه های درب های ضد سرقت و رویه های درب های داخلی را از کشور ترکیه وارد کنند. یکی دیگر از خصوصیات ی درب های آتار درب سلماس قیمت پایین این درب در مقایسه بابقیه کارخانجات تولید داخل است . اما می بایست بیان شود که بعضی از نمایندگی کالاها کارخانه آتار درب سلماس را به نام ترک ترکیه روانه بازار می کنند که کار مناسب ای ناست . در سالیان اخیر کارخانه آتار درب دراین فکر بوده است که مـدل های درب های ضد سرقت و داخل را روانه بازار نماید . قابلیت تولید بالا کیفیت رویه های مورد مصرف از خصوصیات ی منحصر بفرد بی بدلیل آتار درب سلماس است . نمایندگی های بسیار زیاد ی در کشور در حال ارائه محصولات آتار درب است و فروش محصولات آتار درب سلماس می تواند امنیت را در سطح کشور فراهم کنند.


روکش درب ضد سرقت

پنجشنبه 20 اسفند 1394 01:24 ب.ظدرب ضد سرقت ترکتنوع رنگی متریال در روکش های درب ضد سرقت زیاد زیاد شده است بصورتی که حتی سازندگان نیز در بعضی از مواقع قابلیت تشخیص انواع جدید روکش درب ضد سرقت را ندارند. اما در ابتدا بایستی اشاره بشود که خیلی از انواع روکش درب ضد سرقت از کشور های اروپایی بخصوص کشور همسایه ترکیه وارد می شود. اما بسیاری از فرآیند های تولید درب ضد سرقت نیز بوسیله مهندسین ترکیه در ایران راه اندازی شده است. روکش های که مورد مصرف می شود روکش های گردو آمریکایی و بلوط آمریکایی است . دلیل استفاده از این نوع روکش ها این است که طرح نقش چوب گردو بلوط بسیار زیاد قشنگ است و در برخی از مواقع بخصوص جهت چوب گردو نیازی به استفاده از رنگ های متنوع با شاپان ناست با استفاده از خود رنگ آسان طرح نقش قشنگ یی روکش درب ضد سرقت ایجاد می شود. اما مصرف از روکش های وارداتی اروپایی کانادایی آمریکایی باعث می شود که نرخ ی نهایی در ضد سرقت بیشتر از معمول تمام شود ولی در کنار این عمر زیبا یی خاصی را برای در ضد سرقت به ارمغان می آورد. بلوط نیز به تغییرات آوندی در ساختار ریز خود و بزرگ بودن آوندهای چوب انتها و چوب انتها خود نقوش زنده ای را ایجاد می نماید اما به جز رنگ های نیز رنگ می توان از رنگ های پلی استری رنگی هم جهت رنگ آمیزی این نوع روکش درب ضد سرقت مصرف کرد. در کنار این یک نوع روکش وجود دارد که بسیار زیاد خیلی در ایران مورد استقبال است و مصرف از روکش ملچ است که نقش قشنگ و زنده ای را بوجود می آورد. ا از روکش های hpl و روکش های ملامینه هم برای روکش درب ضد سرقت مصرف می شود که بسیار زیاد مورد استقبال قرار گرفته است. طرح های پاییز و بهار زمستان بر روی درب ضد سرقت می تواند علامت زندگی باشد که خیلی زیبا دل فریب است . یک نوع دیگر روکش درب ضد سرقت روکش راش است که ممکن است بتوان گفت بیشتر اندازه استفاده را در بین روکش ها دارد دلیل آن قیمت مناسب طرح های مناسب این نوع روکش است . بر روی روکش های راش رنگ های متنوع گردویی سیر و روشن و ماهاگونی غیره بوجود می آید که خیلی زیبا است و استقبال خوب ی از طرف خریداران شده است.

درب ضد سرقت دولنگه

همان گونه که معین است درب ضد سرقت دولنگه از درب های تک لنگه از امنیت کمتری برخوردار است. به دلیل پهنای بالای درب ضد سرقت دولنگه میزان پایداری درب نسبت به درب های تک لنگه پایین تر است. در کنار این مورد رگلاژ درب ضد سرقت دولنگه در کارخانه و در محل پروژه نصب آن زیاد سخت است به اینکه طرف درب بر روی لنگه درب میشیند و همین باعث كم شدن پایداری می شود. در درب ضد سرقت دولنگه خوب است از پاشنه سنگی جهت درب استفاده شود که هیچگونه ورودی از زیر درب انجام نشود. نوع رویه برای درب ضد سرقت دولنگه شبیه درب های تک لنگه است با این تفاومت که به قرینه بودن این نوع درب ها در عرض های کمتر از ۱۸۰ سعی می شود که لنگه درب بازشو کمی بزرگتر از لنگه درب ثابت باشد. در درب ضد سرقت دولنگه اگر نمای درب برجسته باشد پشت درب از نمای CNC آسان مصرف می شود. در پشت لنگه ثابت نیز از قفل های ویِژگزینشه در بالای درب برای پایداری خوب لنگه ثابت استفاده می شود که ایستایی درب ضد سرقت دولنگه ارتقا پیدا نماید . در کنار این مورد بارگیری این نوع درب در کارخانه انبار کارخانه حرکت درب در طول خط تولید سخت تر از درب های معمولی است . مصرف از لولاهای ترکیه ای بایستی بیشتر از میزان معمول درب های تک لنگه انجام شود و کلا می توان گفت اقطعا ل افتادگی درب در طی و خارج شدن از رگلاژ بیشتر از درب های معمولی است . اما نوع روکش این نوع درب ها هم شبیه بقیه درب های دو لنگه است ولی خوبتر از روکش چوبی با رنگ پلی استر مصرف شود این به این است که با هر گونه زخم و خش بر روی روکش چوب می توان با استفاده ار بتونه و هم رنگ روکش چوب را اصلاح کرد رنگ دوباره به روکش چوب داد.

آتار درب سلماس

کمپانی درسام نمایندگی فروش درب های ضد سرقت آتار درب در تهران است . علاوه بر این نوع درب های ، درب های داخلی آتار درب سلماس جهت ارائه به مشتریان موجود است . کارخانه آتار درب سلماس در حدود ۲ دهه تجربه در زمینه تولید درب های ضد سرقت و درب های HDF درب های MDF درب های ضد حریق است . آتار درب سلماس یکی از قطب های تولید درب در ایران خاورمیانه است و این شرکت پروژه های بسیاری را در کشورهای همسایه بخصوص حوزه خلیج فارس به اتمام رسانده است. مدیریت کارخانه توسط متخصصین امر با بالاترین سطح تحصیلات مدیریت می شود. اکثر افرادی که در چارت سازمانی کارخانه آتار درب مشغول به کار می باشند از افراد بومی منظقه سلماس است . محل کارخانه در شهرک صنعتی سلماس است نزدیکی کارخانه به ترکیه فرصت بهتر ی را به این مجموعه داده است که اکثر یرآق را از کشور ترکیه بخصوص رویه های درب های ضد سرقت و رویه های درب های داخلی را از کشور ترکیه وارد کنند. یکی دیگر از خصوصیات ی درب های آتار درب سلماس قیمت پایین این درب در مقایسه بابقیه کارخانجات تولید داخل است . اما بایستی بیان شود که بعضی از نمایندگی محصولات کارخانه آتار درب سلماس را به نام ترک ترکیه روانه بازار می کنند که کار مناسب ای ناست . در سالیان اخیر کارخانه آتار درب دراین فکر بوده است که مدل های درب های ضد سرقت و داخل را روانه بازار نماید . قابلیت تولید بالا کیفیت رویه های مورد استفاده از خصوصیات ی منحصر بفرد بی بدلیل آتار درب سلماس است . نمایندگی های بسیاری در کشور در حال ارائه کالاها آتار درب است و فروش محصولات آتار درب سلماس می تواند امنیت را در سطح کشور فراهم کنند.