طراحی وب سایت
از آنجا که امروزه فناوری به یک بخش ضروری از زندگی روزمره تبدیل شده است در نتیجه می بایست طیف وسیع ای از دستگاه هایی که کاربر ان به واسطه آنها قادر به دسترسی به اینترنت می باشند را در نظر گرفت. زیرا انعطاف پذیری، کلید موفق یت کسب کار به خصوص کسب کار آنلاین است.
همان گونه که در معماری، با بهره گرفتن از تكنولوژی مدرن این امكان را فراهم می آورند تا بتوان اجزاء و تجهیزات مختلف را به طور خودكار كنترل نمود، طراحی وب سایت واکنش گرا نیز رویکرد مناسبی است که طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب وب سایت انعطاف پذیر، نسبت به تغییر دستگاه کاربر ان واکنش دهد.

طراحی وب وب سایت واکنش گرا چیست؟

در قدیم برای نمایش سایت در تلفن همراه ، طراحی و پروگرام نویسی مجزا انجام می‌دادند. در این نوع طراحی، سرور با تذکر به شناسه مرورگر فرد (User Agent) تشخیص می داد که فرد وب سایت را با موبایل بازدید می نماید در این حالت یا محتوای موبایل را در همان آدرس به او نشان می‌داد یا او را به URL ویژه موبایل هدایت می نمود.

اما در طراحی سایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Web Design زیاد دیده شده است، ساختار لایه‌های وبسایت به صورت شناور طراحی می‌شود با کمک ویژگی Media در تگ Link با تذکر به سایز صفحه، CSS مربوطه بار گزاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن … در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی سایت واکنش گرا جهت واکنش وبسایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، تلفن همراه ، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند همین طور تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این تکنیک با مصرف از خصوصیات ی CSS3 – W3C CSS3 Media Queries – و همچنین طراحی های شناور – Fluid Proportion-Based Grids – وب وب سایت را بدون نیاز به ورژن های مفرق جهت دستگاه ها و رزولوشن های مختلف طراحی می نماییم.دلایل ارزش طراحی وب سایت واکنش گرا چیست؟

از آنجا که تمام عناصر داخل و خارج صفحه سایت، با شیوه های seo موتورهای جستجو در وسط صفحه قرار می گیرند در نتیجه طراحی وبسایت واکنش گرا سئو فرندلی است.
طراحی وبسایت واکنش گرا فرد پسند است زیرا کاربر قادر است مطالب مورد علاقه اش را با مصرف از دستگاههای مختلف ببیند.

نتیجه گیری:

طراحی وب وب سایت واکنش گرا از تکنیک های طراحی سایت است و این امکان را به فرد می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با وب سایت تعلت بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد از طرفی وبسایت شما را بهینه سازی فرندلی می نماید در نتیجه مصرف از این تکنیک را به شما پیشنهاد می کنیم.